Redakce

Jmenuji se Jaromír Král a ve svém profesním životě se věnuji minimalistickému bydlení, protože mě baví číst příběhy alternativních řešení bydlení. Zároveň takové domy navrhuji a stavím. Založil jsem na toto téma několik projektů, z nichž jeden je právě tento web, kde zapisuji zprávy související s minimálním bydlením. Toto téma je v západních státech v čele s USA velice oblíbené, a tak doufám, že si najde čtenáře i u nás v Čechách. V doktorském studiu na vysoké škole se minimálnímu bydlení věnuji také, a proto jsem se rozhodl s některými poznatky z této oblasti podělit i se čtenáři tohoto blogu.

Ing.arch. Jaromír Král

jaromir.kral@zivotbeznakladu.cz

 

Jmenuji se Klára Stejskalová redakce2a rozhodla jsem se podílet na projektu „život bez nákladů“, protože je mi toto téma blízké a ráda se mu věnuji. Většinu roku cestuji a fotím neobvyklé přírodní scenérie, ve kterých lidé žijí blízko přírodě. Jejich skromná, ale útulná a promyšlená obydlí mě nepřestávají fascinovat, a tak budu ráda, když se o příběhy z cest budu moci podělit i s Vámi.

Bc. Klára Stejskalová

klara.stejskalova@zivotbeznakladu.cz

redakce3Jmenuji se Aleš Brázdil a stavařině se věnuji celý život. Vystudoval jsem techniku v Brně a nyní se věnuji především dřevostavbám, které projektuji. Založil jsem stavební firmu a poskytuji také odborné konzultace. Vojta mě oslovil, když potřeboval zkonzultovat některé technologické postupy, o kterých psal ve svých knihách. Jelikož máme podobné názory na současnou stavební produkci, tak jsem se nebránil jeho pozvání do redakce tohoto webu. Sám již léta zjišťuji, že se snižují mé nároky především na velikost a komplikovanost bydlení. Rád mám jednoduchá a elegantní řešení staveb, a proto mi je téma „minimální bydlení“ celkem blízké.

Ing. Aleš Brázdil

ales.brazdil@zivotbeznakladu.cz