Magenta Tiny House

Společnost Pin-Up Houses právě dokončila návrh a stavbu prototypu Tiny Hausu Magenta. Jedná se o manifest soudobého nezávislého bydlení, apel proti hypotékám, úvěrům, zadlužování.

Dům je postaven na plochém přívěsu. Magenta je kompletně zaizolovaná dřevostavba. Uvnitř najdete například rozkládací pohovku, kamna na tuhá paliva, chemický záchod, dva stolky a malou kuchyňku. Dům je malý, a tak je zde důvtipně řešen úložný prostor. Zajímavým prvkem v interiéru jsou elastické sítě na stěnách a stropu, které slouží pro uskladnění věcí.

Ve výbavě domu jsou funkční elektrické rozvody. Dům může být kabelem napojen na elektrickou síť skrze klasickou karavanovou přípojku, je vybaven čtyřmi interiérovými světly (2x hlavní prostor, v kuchyni, na WC) a jedním exteriérovým světlem, jsou zde celkem 3 zásuvky. Kuchyňka je vybavena nádrží na vodu, plynovým vařičem a mnoha chytře umístěnými zásuvkami. Venkovní světlo a vyklápěcí venkovní stolek vám umožní strávit romantické chvíle pod širou oblohou kdekoliv ve volné krajině!

Návod na stavbu takovéhoto pojízdného domu najdete na webu pinuphouses.com ZDE.

S Magenta Tiny Housem můžete vyrazit kamkoliv si vaše srdce bude přát a dostatečně sjízdná vozovka Vám dovolí.

Design: Ing. arch. Vojtěch Valda,

Venkovní rozměry: 3410 x 1870 mm

Výška domu i s přívěsem: 3300 mm

Doba stavby: 3 měsíce

Cena práce a materiálu: 250 000,- Cena nového přívěsu: 55 000,-

Hlavní konstrukční materiál: voděvzdorná překližka, dřevěná nosná konstrukce, polystyrenová izolace.

Realizace: truhlář Ladislav Černý

PIN-UP HOUSES TINY HOUSE VÝZKUM

Magenta Tiny House je prototypem, který je součástí probíhajícího výzkumu, který má za úkol ověřovat možnosti potenciální sériové výroby mini domů. V rámci platformy Pin-Up Houses sbíráme zkušenosti s návrhy a výrobou malých dřevostaveb, zabýváme se taktéž prodejem názorných návodů na jejich stavbu a psaním tematicky zaměřené technické literatury. Naší pilotní publikací je kniha Jak postavit malý dům.

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář