Marion-rekreační chatka na pláž i do lesa!

Chatka Marion postavená v novozélandském Aucklandu

Pro ty, kteří milují přírodu a rádi v ní tráví svůj volný čas představujeme návrh malého příbytku s názvem Marion. Chatka se skládá z malého kutilského koutku, obývacího prostoru s místem pro přípravu jídla a odpočinek, venkovní terásky a především útulné půdičky.

Návrh chatky není pro stavebníka závazný a tudíž lze jeho rozměry a materiálové řešení samovolně přizpůsobit specifickým požadavkům. Na obrázku realizované chatky v Aucklandu je patrné, že byly například pozměněny rozměry a umístění okenních otvorů. Především nabídka typizovaných hotových oken a dveří se častokrát neshoduje s rozměry uvedenými v návrhu, proto je potřeba improvizace přímo na staveništi. Elegantním řešením je zakázková výroba přímo od truhláře, pro kterého nejsou individuální rozměry oken žádný probléme.

Koncept návrhu počítá se snadnou realizací svépomocí. Materiály jsou voleny tak, aby byly dostupné co nejširšímu spektru stavebníků. Chatka se nesnaží šokovat svým tvarem, využívá praktických výhod sedlového zastřešení s mírným přesahem, který kryje venkovní posezení. Její plánky lze objednat ZDE.

Projekt na chatku Marion (Marie) lze zakoupit ZDE.

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář