Rádi cestují, a tak začali stavět mobilní dřevostavby

Nápad postavit pojízdný dům přišel záhy po naší svatbě a poměrně rychle jsme ho uskutečnili. Naším snem bylo hodně cestovat a k tomu jsme potřebovali komfortní mobilní dům, a proto nebylo nic snazšího, než si ho vlastníma rukama postavit. Stěžejní myšlenky našeho nového projektu byly minimální velikost, maximální efektivita obytného prostoru, recyklované ekologicky nezávadné materiály a v neposlední řadě neotřelost a do jisté míry originalita našeho návrhu.

mobilní dřevostavby

S domem lze pohodlně cestovat

„Neměli jsme žádné konstrukční plány, a tak jsme návrh částečně přizpůsobili velikosti nasbíraných recyklovaných stavebních materiálů, ze kterých se z 90% dům skládá.“Wolf Brooks

stavba mobilní dřevostavby

Stavba nosné konstrukce domu

Wolf Brooks je povoláním dělník na stavbách a již 13 let bydlí v malém domě minimálních rozměrů. Se ženou jsme se rozhodli, že začneme stavět několik malých pojízdných domků ročně. Jejich počet se odvíjí od množství nasbíraného materiálu a od našich časových možností. Chtěli jsme, aby každý jednotlivý dům byl svým způsobem originální a měl svůj vlastní charakter. První dům jsme pojmenovali Santa Fe, protože byl pro klienta, který si ho přál umístit na pozemek v přírodní rezervaci právě nedaleko stejnojmenného města.

mobilní dřevostavba

Hotový dům má neobvyklý rustikální charakter

„Mnoho let jsem sem jezdil na výlety, pořádal turistické zájezdy a objevoval dosud neznámé přírodní scenérie. Proto jsem oslovil Wolfa, aby mi postavil malý dům, který mi poskytne přístřeší při špatném počasí a zázemí po dni stráveném v přírodě.“ Zach Thomas

mobilní dřevostavba

Interiér je zařízen skromě

kuchyně mobilní dům

Vše je v jednom hlavním obytném prostoru

Pracovali jsme společně a navrhli tak dům, který přesně odpovídal klientovým požadavkům. Měl jasnou představu, kde mají být umístěna okna s výhledem na nejexponovanější body v okolí domu. Klient nás zásoboval dřevěnými trámky, dodal umyvadlo, materiál na vchodové dveře a pár dalších věcí, které mu zbyly ze stavby jeho velké rezidenční vily. Máme rádi, když můžeme použít věci a materiál, který byl již léta odepsaný, a který znovu dostal smysluplné využití.

Nainstalovali jsme do domečku veškeré elektrické rozvody, i přesto, že není ještě napojen na elektrickou energii. V budoucnu klient plánuje instalovat solární panely. Domek jsme naložili na přívěs a dovezli z Colorada do Nového Mexika. Vše se obešlo bez sebemenších komplikací. Jednou z největších výhod je, že pokud klienta omrzí stále stejný výhled z okna, může dům znovu naložit a přemístit kamkoliv jinam.

 


Více o tomto projektu se dozvíte ZDE.

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář