Stříbrná ryba
Mnoho lokalit skýtá možnost bydlení na vodě. Prakticky každé větší město, kterým protéká řeka, má takový neodhalený potenciál. I v Praze patří mezi nejlevnější lokality k bydlení právě hausbótové kolonie v centru u Císařské louky tzv. „Cindy“. Stejně jako většina ostatních hausbótů i Stříbrná ryba je dům na vodě, který nemá motor, a tak odpadá poměrně prostorově náročné zázemí lodi v podobě místa pro kormidelníka, strojovnu, navigační místnost nebo samotný motor. Hausbót se přesouvá pomocí tažného remorkéru, nebo jiné lodi. Ve městech bývá bydlení na nábřeží jednou z nejdražších lokalit, avšak pronájem parkovacího místa na vodě zdaleka tak nedostupné není. Vhodnou alternativou se stávají právě hausbóty, které kombinují levné dostupné bydlení a dostupnost luxusních městských lokalit.
Hausbót nazvaný „Stříbrná ryba“ byl navržen duem designérů Flo Florian a Sascha Akkermann z německé designérské firmy Confused-Direction. Jejich základním konceptem bylo vytvořit soudobou svěží architekturu s prvky typickými pro loďařská obydlí. Základní klínovitý objem stavby je reminiscencí na přístřešky a obydlí, které můžeme vidět v každém větším industriálním přístavu naší doby.
V interiéru se mísí moderní minimalistická architektura s úsporou podlažní plochy typickou pro interiéry lodí. Podlažní plocha bez mezipatra pro spaní má 40 m2 (431 ft2). Lodní kuchyně je situována naproti stěně s knihovnou a schody do spící části hausbótu. Prosklená hlavní fasáda poskytuje panoramatické výhledy jak z hlavního obytného prostoru, tak i z prostoru pro spaní. Koupelna v zadní části obsahuje zároveň pračku a místo pro sušení prádla. Z hlavního obytného prostoru lze vystoupit na velkou terasu, ze které je volný přístup k vodní hladině, nebo na břeh. Částečně zelená střecha je také přístupná, a to z patra pro spaní.
více info o autorech ZDE.
Kolik ten dům stál, to je známo?
Dobrý den,
tento plující diamant byl velice levný, jak je patrné z fotek. Chcete poslat plánky, abyste také mohl stavět?