9 tipů jak ušetřit za jídlo
V minulých článcích jsme psali o tom, jak ušetřit za vodu, nebo jak snížit náklady na stavbu. V dnešním článku jsme se zaměřili na potraviny a přinášíme Vám pár postřehů, které by Vám mohli býti užitečné při celkovém snižování zbytečných nákladů na potraviny. Tématem dnešního článku je „Jak ušetřit za jídlo“. Jediný reálný rozdíl mezi plechovkou kukuřice za 39 kč a 15 kč je 24 kč. Samozřejmě ne vždy toto pravidlo platí, avšak ve většině případů ano. Supermarket je místo, kde se dá ušetřit velká suma peněz.
1. Kupujte základní druhy potravin, na které spadá snížená sazba DPH. Mezi tyto potraviny patří chléb, mléko, brambory, syrová zelenina, nezpracované ryby, dětská mléčná výživa a potraviny pro lidi s metabolickými problémy.
2. Vařte doma. Pakliže nejste dobří kuchaři a neradi vaříte, uvědomte si rozdíl mezi cenou přílohy v restauraci a cenou té samé porce uvařené doma. Cena je v průměru minimálně 5x dražší, ne-li víc. Chcete-li ušetřit, tak vaření doma se určitě vyplácí.
3. Zvažte nákup kávového automatu do své domácnosti. To platí především pro náruživé pijáky kávy. Doba návratnosti takového přístroje bude sice minimálně několik měsíců, ale pokud omezíte své návštěvy v kavárnách a u prodejců předražené kávy (všichni víme, o jaký podnik jde), investované peníze se Vám určitě brzy vrátí.
4. Kupujete sezónní potraviny z lokální produkce. Nejenže výrobce nemusí platit drahou dopravu přes půl planety, sezónní potraviny jsou zdravější a kvůli své sezónnosti také levnější.
5. Využívejte slev, které poskytují potravinové řetězce. Mezi zlevněné potraviny patří často i ty, které jsou kvalitní a Váš jídelníček obohatí.
6. Nenechte se zmást často klamnou velikostí balení potravin. Porovnávejte vždy čisté váhy výrobků.
7. Naučte se vařit jednoduše a úsporně. Znamená to používat méně druhů potravin na jednotlivá jídla. Jednodušší jídla jsou obecně zdravější a navíc i ušetříte drahocenný čas při jejich přípravě.
8. Napište si seznam produktů, které potřebujete v obchodě nakoupit. Vyvarujete se tak dalším zbytečným návštěvám obchodu, kterými se okrádáte o Váš čas.
9. Potraviny, které se rychle kazí, nenakupujte příliš do zásoby. Předejdete tak tomu, že se zkazí a vy je budete muset vyhodit. Naopak ve větších obchodech (např. Makro) lze poměrně velmi výhodně nakupovat do zásoby mnoho nezbytně nutných potravin- mléko, cukr, mouka, káva, olej, čaj atd.
Zatím bez komentářů. Buďte první!