Hnutí „Bydlení v mini-domech“ nabývá na celosvětovém významu!

Rostoucí počet Američanů a obyvatel jiných západoevropských vyspělých států se začíná ztotožňovat s ideou bydlení v minimálně pojatých domech. Jejich pozitivní zkušenosti s odstřihnutím velké části výdajů na živobytí se rychle šíří prostřednictvím médií a sociálních sítí, sympatizantů tak přibývá astronomickým tempem.

tumbleweed-ed01

Mezi celosvětově největší protagonisty tohoto hnutí patří společnost Pin-Up Houses, jejímž zakladatelem je mezinárodně uznávaný architekt Joshua Woodsman, který říká:

Idea bydlení v malých domech není ničím novým pod sluncem. Jedná se o logický nevyhnutelný návrat ke skromnějšímu způsobu života. Ve světě, ve kterém dochází zdroje a populační exploze ještě nedosáhla ani zdaleka svého maxima, se bude muset v nejbližší době velká část populace chtě nechtě výrazně uskromnit.

small-house1 (1) small-house2 small-house4 small-house51 tumbleweed-ed02

Rostoucí ceny energií, nevýhodné hypotéky a nejistý stav světové ekonomiky je vodou na mlýn všem příznivcům hnutí „Tiny houses„. Mezi hlavní protagonisty tohoto hnutí v Severní Americe je skupina lidí prezentujících se na webu Tumbleweed home.

Chcete vědět více o fenoménu bydlení v malých domech?

Potom Vám doporučujeme knihu, kterou si můžete koupit ZDE:

jak postavit malý dům rozkládací listy v knize

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář