Karavan jako žádný jiný!

The Unity Wagon nás jednoznačně zaujal svým osobitým vzhledem. Tento dům na kolech postavil Steve Areen a je navržen tak, aby plně využil australské krajiny a stal se tak ideálním kočárem na kolech.

Steve není žádným nováčkem v budování stylových domů. Dříve postavil v Thajsku velkolepý dům, který propůjčil kruhové okenní prvky do nového projektu The Unity Wagon.

Karavan se nachází na farmě v Yandoit, který se nachází v okolí Melbourne v Austrálii. Stavba nebyla jednoduchá, neobvyklý tvar znamenal přimět dřevo k tvaru na svařovaný ocelový rám. Konečný výsledek je však neuvěřitelný.

Domov je postaven na poměrně malém přívěsu (1,5 x 3 m), což znamená, že prostor k použití byl velmi omezen, i přesto se Steve postaral, aby byl otevřený a multifunkční. Uvnitř nalezneme krb na jedné straně, kuchyňský kout na straně druhé a po obou stranách gauč, který je dostatečně velký pro tři osoby. Z postele se vytahuje stůl, který je připraven na hostinu pro přátelé. V tomto domě není toaleta ani sprcha, místo toho jsou na farmě umístěny kompostovací toalety a venkovní sprchy.

Design postelí je neuvěřitelně chytrý. Během dne se jedná o velikost jediného lůžka, ale v noci lze v případě potřeby postel rozšířit na dvojitou. V jasné noci, není nic krásnějšího jako ležet v posteli a sledovat panoramatický výhled na noční oblohu. Velké kruhové okno je také dokonalé pro relaxaci a sledování přírody.

Steve žije většinu roku v Americe, ale miluje, když se může odebrat na místo jako je tento dům a zregenerovat své tělo i mysl.

Pro více informací navštivte stránku ZDE

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář