13-letý chlapec si postavil mini-domeček!

Většina teenagerů sní o dni, kdy se mohou přestěhovat z domova rodičů a nakonec mají svůj vlastní prostor. Pro začátek to chytře vymyslel mladý Iowan, který žije v malém domě – přímo v rodičovském dvorku.

Ve věku 13 let Luke Thill z Dubuque, Iowa, postavil malou strukturu od začátku pouze za 1.500 dolarů, které se mu podařilo zaplatit za to, že často pracuje na brigádách, včetně řezání trávníků a čištění garáží.

Navzdory tomu, že byl tak mladý, Lukovy úvahy o stavbě malého domova byly většinou finanční, vždy se mu líbil minimalismus. Snil o tom, žít bez hypotéky. Luke dokázal udržet nízké náklady tím, že použil 75% recyklovaných materiálů, jako zbytky z domova babičky a několik oken a vstupních dveří od přátel.

I když jeho otec, Grey Thill, mu pomáhal, Luke udělal většinu práce sám. Naučil se, jak přetvářet domov, dělat velké finanční rozhodnutí a vyjednávat za práci pomocí jiné práce. Bohužel, miniaturní domeček není plně funkční, takže Luke uvnitř spí jen pár nocí týdně, spíše domeček používá k pobavení se s přáteli.

Luke věří a doufá, že jednoho dne postaví na přívěsu větší Tiny house, který bude jeho dalším krokem k minimalistickému stylu života. Stojí si za názorem, že každý musel mít vždy velký dům a nyní si lidé začínají uvědomovat, že to není praktické. Se stavbou Tiny housu můžete ušetřit peníze a ještě k tomu získat další krásné benefity!

Více informací ZDE

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář