Lesní útočiště pro kamarády

Zatímco většina městských přátel se mají tendenci scházet v barech, nebo v restauracích, Jeff Waldman a jeho přítelkyně Molly Fiffer se rozhodli, že za účelem setkávání svých kamarádů postaví chatu uprostřed krásné přírody.

Ačkoliv ani jeden z nich neměl žádné zkušenosti se stavbou chaty, naplno se do svého snu pustili a svépomocnými silami začali stavět na těžko přístupném pozemku v Kalifornských horách. Výsledkem je „off-grid“ (bez napojení na jakékoliv inženýrské sítě- nezávislá) chata, která disponuje venkovní vanou s ohřevem vody kotlem na dřevo, open-air sprchou, suchým záchodem a působivými vykonzolovanými plošinami v korunách stromů.

Venkovní sprcha

Vysuté terasy v korunách

Hlavním hnacím motorem pro stavbu této chaty byla touha po odpočinku od každodenního shonu ve městě. Útěk do divočiny daleko od technologií a výdobytků moderní civilizace, propojení s přírodou. Základem bylo najít vhodný pozemek, což je vždy jedním z prvních kroků při realizaci jakékoliv stavby ať už pro trvalé bydlení nebo rekreaci. Další etapou bylo nanosení stavebního materiálu na pozemek. Většina dveří a oken jsou druhotně použité z blízkého bazaru s recyklovanými stavebninami. Základy jsou jednoduché z prefabrikovaných bloků. Samotná konstrukce stěn, podlah, stropu a střechy je základní sloupkový systém typický pro většinu moderních dřevostaveb. Sami dva by materiál asi nosili dodnes, kdyby neměli mnoho kamarádů, kteří jim se stavbou ochotně pomáhali! Prohlédněte si galerii obrázků ze stavby této harmonické dřevostavby, které dokládají, jak okouzlující místo se podařilo s omezenými finančními prostředky vytvořit!

Venkovní lázeň

Původní zdroj článku: ZDE

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář