Postavili si Tiny house svépomocí

Recyklovaný materiál

V podstatě všechen dřevěný materiál na tomto Tiny Hausu je z recyklovaného materiálu, což byl jeden z elementů, které majitelům ušetřil finance.  Některé plechové části fasády jsou taktéž druhotně použité. Elektrická energie v domě je z části  doplňována solárními panely, které jsou příležitostně umístěné na střeše výklopné terasy.

Střecha

Velice zajímavé je řešení samotné střechy pokryté plechem, která je ladně zvlněná a působí tak až lehce magickým dojmem. Při stavbě pojízdných domů je nutné dodržet maximální šířku určenou pro silniční provoz. Aby byl interiér co nejširší, nesmí být přesahy střechy na podélné straně domu příliš velké, což dokazují fotky exteriéru.

Interiér

Stejně jako fasáda a některé další venkovní prvky, je i interiér řešen zčásti z recyklovaných materiálů. Je však nutno podotknout, že byl interiér velice vkusně navržen a především mistrně zpracován! Působivé je především kruhové okno v zadní části domu, krásná dřevěná podlaha či obožení kolem nových nerezových kamen. V interiéru jsou také zakomponovány různé inteligentí výsuvné kusy nábytku.

Našli jste-li zalíbení v alternativně laděných interiérech s přesahem do ekologie, věřím, že je tento domek působivou inspirací nejen pro Vás.

Chcete-li se dozvědět více o konstrukčních postupech při stavbě takovéhoto domu, doporučujeme Vám knihu Jak postavit malý dům.

Chcete vědět více o stavbě domku? Nevíte si rady ať už s vytápěním, nebo s dalšími stavebními postupy? Pak Vám může pomoci naše kniha „Jak postavit malý dům“! Naleznete v ní četné množství fotografií a rad přímo z praxe. Koupit ji můžete přímo ZDE.

Více Zde

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář