Malá lesní chatka – The Birdhouse Treehouse!

The Birdhouse Treehouse, jak jej bylo pojmenováno, se nachází v idylickém lese v Somersetu v Anglii.

Přestože se této stavbě přezdívá Treehouse, chatička není tak úplně v korunách stromů, jak by se dalo očekávat. Přezdívka Birdhouse, je zvolena trefně, jelikož když se zadíváte do malého okenního otvoru, na přední straně domu, bude vám jasné z jakého důvodu. Dům připomíná malou ptačí budku! Při této stavbě nad zemí je určitě vhodné zvážit, faktory, které určují typ základu.

Dřevěná chata má otevřený půdorys ve tvaru písmene „L“. Koupelna je ve vnějším rohu „L“, kde odděluje ložnici od obývacího prostoru.

Celá stavba se nese v příjemném přírodním stylu. Uvnitř je možné všimnout si nepřehlédnutelných detailů, např. krásně opracovaný dřevěný jídelní stůl nebo řešení úložného prostoru ze starých beden v ložnici, za zmínku určitě stojí postel, která je také tvořena ze dřeva.

Myslíme si však, že největší dominantou tohoto jednoduchého bydlení je oplískaný dřevěný obklad, který se nachází v kuchyňi. Na některé jedince může působit nevzhledně a nedbale, nám se však zdá zeď stylová a proto palec nahoru! :)

Pro více informací a fotografií, navštivte stránku ZDE

Uvažujete-li o stavbě malého domu svépomocí, doporučujeme Vám tohoto průvodce.

 

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář