Mini-dřevostavby, co mají styl!

Projekt pin-up houses vzniknul v roce 2013. Jeho stěžejním tématem je prodej konstrukčních plánků na stavbu dřevěných minimálních domů svépomocí. Tyto mini-dřevostavby navrhuje architekt Joshua Woodsman. Sbírá inspiraci po celém světě, kreslí projekty domů, které si můžete na jeho webu koupit, a pak postavit.

mini-dřevostavbyNeotřelé propojení fenoménu pin-up girls s hravými minimalistickými domy vytvořilo velice úspěšnou platformu, která vyčlenila projekt pin-up houses z obrovské záplavy nenápadité konkurence. Tento projekt je populární především v Americe, avšak jeho autor se netají touhou přeložit nabídku do ostatních světových jazyků.

Koncept

Pin-up houses přináší velké portfolio různých projektů, z kterých si lze jednoduše vybrat. Pak již záleží jen na Vás, zda domek postavíte svépomocí, nebo si na něj najmete dělníky. Pin-up houses nemá ambici se stát designovou ikonou, klade důraz na hravost, barvy a radost ze života. Harmonický vztah mezi domem a jeho majitelem se nejlépe vytvoří tak, že se majitel rozhodne stavět dům vlastníma rukama. Pocit radosti a štěstí z výsledného díla a po dobře vykonané práci daleko přebije některé nedokonalosti v amatérském provedení stavby.mini-dřevostavby

Technické řešení

Pin-up houses nepřináší žádné technické vynálezy a v tomto ohledu jde ruku v ruce s hlavním názorovým proudem. Jedná se o klasické dřevostavby, které lze dodatečně, či již na začátku dostatečně zateplit, aby byly obyvatelné i v chladnějším období. Na jejich webu najdete projekty od malých nářaďoven až po minimalistické domy vhodné pro celoroční obývání. Ty jsou pak doplněny o kompostovatelný záchod, různé alternativní zdroje energie, systémy lapání dešťové vody a jiná řešení typická pro obydlí situovaná mimo dosah inženýrských sítí.mini-dřevostavby

Více o projektu: ZDE

Počet komentářů: 2

 1. Oliseh 26.9.2014 at 8:57 #

  Jakožto alternativa oproti drahému bydlení ve městě anebo v baráku to není špatné.. ovšem dovedu si tak představit bydlení 1-2 lidí.

  Odpovědět

  • Vojtěch Valda 27.9.2014 at 7:39 #

   jistě, domek pro rodinu z dětmi musí být již koncipován poněkud velkoryseji

   Odpovědět

Napsat komentář