Minimální dům pro umělce

Kim Krans a její manžel Jonny Ollsin jsou aktivními muzikanty v Brooklynu (NY). Kim začala hledat pozemek, kde by mohli společně trávit odpočinkové chvíle, a kde by také shromažďovali a prodávali své umělecké předměty. Na jaře roku 2010 se rozhodli, že si postaví vlastníma rukama malý domeček kousek od města Delhi (NY). Od té doby si tuto lokalitu, kterou si ke stavbě vybrali, nemohou vynachválit.

Minimální dřevostavba

Dům má klasickou pultovou střechu

Dům a jeho okolí je pro ně zdrojem inspirace pro hudební a výtvarnou tvorbu. Jejich rodinná kapela zde nahrála své první nahrávky a také se zde točil jejich první videoklip. Podle fotografií je znát, že v dřevěném domku je vyřešen každý detail a každý solitérní předmět má svého vlastního unikátního ducha.

Romantická dřevostavba

Dům je nasycen výjimečnou atmosférou

Před tím, než jsme se rozhodli na jaře stavět, jsme si celou zimu listovali a pročítali knihy z 60. let, ve kterých jsme hledali inspiraci k svépomocné stavbě dřevostavby. V té době byl tento způsob řešení ekonomické a životní situace celkem běžný a byl úzce spjat s fenoménem Hippies. Nejdříve jsme pochybovali o našich truhlářských schopnostech, ale s pomocí kamarádů a rodiny jsme nabrali potřebnou jistotu a pustili se do náročné, ale naplňující práce. Z mnoha důvodů jsme neoslovili žádnou ze stavebních firem. Každý kousek domu jsme stavěli pouze s pomocí našich nejbližších přátel, což dodává v našich očích stavbě nový specifický rozměr. V průběhu celé stavby jsme se já a můj manžel velice rychle zdokonalili v manuální zručnosti a tak jsme postupně dům dovybavili vlastnoručně vyrobeným nábytkem. Kim

Romantická dřevostavba

Kuchyňská linka je řešena moderně, ale v tradicionalistickém duchu

Další informace o projektu najdete ZDE.

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář