Observatoř v horách

Tento malý horský úkryt je situován v jedlovo-dubovém lese poblíž lyžařského areálu v Caooalcu, Chile. Má necelých 48 m² a v létě slouží také jako observatoř pro sledování okolní divoké přírody.

horská dřevostavba

Chatka je navržena v moderním duchu

Architektonická kancelář MC2 Arquitectos navrhla moderní vzhled chatky a její snahou bylo vytvoření funkčního prostoru, který bude mít minimální dopad na své bezprostřední okolí. Hlavní průčelí hranolovité stavby je otočeno na exponovanou přírodní scenérii s vodopádem.

Horská dřevostavba

Interiér hlavního obytného prostoru

Rozměrné okno, které zabírá celou jednu stěnu od podlahy ke stropu, je hlavním motivem domu. Vnitřní prostor je dalšími menšími okny doplněn tak, aby bylo možné zajistit optimální vnitřní ventilaci.

Interiér domu je celý z lokálního dřeva

Interiér domu je celý z lokálního dřeva

Interiér je celý obložen borovicovými palubkami a je koncipován jako jeden velký prostor rozdělený do několika různých zón podle funkcí (kuchyně, jídelna). Celý prostor je vytápěn kamny, které jsou umístěny v centrální dispozici domu. Velké police slouží nejenom jako úložné prostory, ale také jako palandy na spaní.

minimální dřevostavba

Spací prostor nad policemi

Aby dům lépe splynul s exteriérem, dostal tmavohnědý nátěr. Vzhledem k pravidelné bohaté sněhové přikrývce, byla k domu zbudována vyvýšená lávka. Velké zatížení sněhem se projevilo také v návrhu robusní střešní konstrukce, jak je patrné z řezu domem.

horská dřevostavba

Podélný řez

Tmavohnědý exteriér domu splývá s okolní přírodou, aby mohla býti zevnitř nerušeně pozorována. Interiér je z teplých materiálů a je vyřešen jako jediný velký multifunkční prostor. Prostory pro spaní jsou ve vyšší části prostoru, aby byly přirozeně izolovány od všedních denních aktivit v domě. Architekti

Více info o projektu ZDE.

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář