Nejlevnější zděný domek pro rodinu s dvěma dětmi

Koncept

V České republice mají zděné domy dlouholetou tradici a jejich obliba je stále vysoká. Venkovský dům střední je navržen tak, aby skloubil požadavky moderní rodiny s ekonomickou dostupností domu pro široké spektrum společnosti. Jedná se o dvoupodlažní dům archetypálního tradičního charakteru, jehož jednotný nerozdrobený objem zaručuje optimální tepelně-technický standard. Dále projekt klade důraz na tradiční venkovský ráz, který nemá za úkol šokovat, ale naopak splynout se starou neokázalou zástavbou. Tradiční ráz tvoří klasický tvar se sedlovou střechou, členění a velikost oken, profilace fasády a v neposlední řadě vyvážené proporce, které domu vdechují klidný a mírný ráz, charakteristický pro ideální obytnou zástavbu. Precizní architektonický a stavebně-technický návrh zajistil, že se jedná o jeden z nejlevnějších zděných domků pro čtyřčlennou rodinu na našem trhu.

 

nejlevnější zděný domek

Venkovský dům střední s přístavkem pro zahradní techniku.

 Tento dům má všechno, co potřebujeme k životu. Za jiný bych neměnila. Andrea 35

kniha-stavba-domu-svepomoci

Dispoziční řešení

V přízemí je umístěn hlavní obytný prostor s kuchyňským koutem a centrálním otopným tělesem na tuhá paliva-kamny. Dále je zde předsíň a technická místnost, jejíž dispoziční řešení umožňuje zvětšování velikosti podle druhu vytápění a jeho nároků: vytápění na plyn, tuhá paliva, tepelná čerpadla, nebo různé kombinace. V druhém podlaží je koupelna a tři ložnice, které poskytují standardní prostor pro čtyřčlennou rodinu. V prostoru mezi kleštinami a střechou je umístěná sezonní šatna.

 Když jsme hledali projekt na náš dům, tak jsme narazili na projekt Venkovský dům a hned nám padl do oka. Anna Tichá

Standardní materiálové řešení

Dům je postaven z keramických tvárnic o šíři 420 mm naplněnými tepelnou izolací. Tyto tvárnice umožňují domu dosáhnout standardního tepelného komfortu. Strop je tvořen keramickými stropními vložkami, které se umísťují mezi POT nosníky. Tato kombinace je následně spřažena betonem. Klasická hambalková krovová soustava umožňuje volný půdorys a zároveň má požadovanou tuhost a nosnost.

Řešení materiálových variant jsou různá a záleží na konkrétním vkusu majitele. Optimálním řešením je dřevěné schodiště do druhého patra, podlaha z dřevěných vlysů, podhledy v druhém patře z dřevěných palubek a jiné klasické materiály, jejichž vlastnosti jsou prověřeny staletími.

Nejlevnější zděný domek

Finální dostavba krovu je radostným ukončením jedné etapy stavby

Cena

Aby bylo dosaženo co nejnižší ceny, je nutné, aby se stavebník zapojil aktivně do stavby domu. Svépomocný způsob stavby je v České republice tradičním kompromisem pro dosažení domu z kvalitních materiálů a zároveň udržení nízké cenové relace. Pakliže se zapojíte do stavby domu na plný úvazek a stanete se sám stavbyvedoucím, tak je ve Vašich silách uhlídat veškeré náklady a s cenou za samotný dům se dostat pod jeden milion korun.

Více o projektu ZDE.

Plánujete stavbu ekonomické nízkonákladové dřevostavby?

Pak Vám doporučujeme tuto publikaci:

DVĚ-BARVY

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář