Stavba dřevěné chaty svépomocí typu „Áčko“ 3.část

Projekt této chaty ZDE

Pokud jste zvědaví, jak zákazník Pin-Up Houses Dan Baban postupuje se stavbou malého domku v nádherných Karpatech v Rumunsku, jste na správném místě. Přibližně před rokem si na našich stránkách koupil plány k Alexis, malého domu tvaru A s dřevěnou rámovou konstrukcí. Od té doby už jsme uvedli dvě části dokumentující jeho stavební proces. (Část 1, Část 2) Ve třetí epizodě o Alexis se dozvíte více o dokončovacích pracích na domu. Stavba domu je vždy výzvou a postavit domek Alexis nebylo výjimkou. To potvrzuje v rozhovoru i hrdý majitel Dan.

Co se stalo naprosto nepostradatelným prvkem v domě bylo schodiště. Zajišťuje vstup do loftového patra umístěného nad koupelnou, které později bude nést funkci ložnice. Dan s pomocí přátel a rodiny zkonstruoval maličké točité dřevěné schodiště.

Jak jsme zmínili v předchozím článku, Dan je hotový s instalací odpadu a přívodu vody. Zaměřoval se především na část mimo dům. Tentokrát nás nechal se podrobněji podívat, jak s rozvody vody pracoval uvnitř. Dan se rozhodl pro rozvod teplé a studené vody v kuchyni a v koupelně.

Řekněte, nejsou tyto noční scenérie z rumunských hor nádherné? Přidáním několika venkovních světel dosáhnete té pravé romantické atmosféry. Zvažte udržitelnou variantu – solární světla vražená přímo do země.

Abyste chránili svůj malý domek před zatékáním vody, spoje a okraje konstrukce se musí jednotně zakrýt. Nejlepší zvolený materiál je plech – pokládáme jeden přes druhý směrem vzhůru, abychom podpořili přirozený spád vody.  Tento dům ve tvaru písmene A je ve skutečnosti velmi jednoduchý v porovnání s ostatními domy nabízenými na stránkách Pin-Up Houses. Má totiž méně spojů, které potřebují krytí. :-)

To samé platí pro okenní otvory – pokrýváme spoje, aby se voda nedostala do konstrukce. Ještě pár hřebíků na uchycení a Dan a jeho přátelé jsou hotovi s exteriérem domu.

Co nás čeká dál?

Projekt této chaty ZDE

Další na řadu přijdou instalace zásuvek, spínačů a celý svět interiérového designu. V druhé části jsme už získali představu o interiéru Danova domu. Jestli vás zajímá jak získat co nejvíc z malého prostoru, koukněte na další tipy a triky nebo načerpejte inspiraci, jak ušetřit další místo v domě.

V neposlední řadě se vždy můžete dočíst něco nového na našem blogu nebo, pokud jste tak ještě neudělali, si objednejte knihu. Může k Vám dorazit v papírové nebo v elektronické formě PDF, jakkoliv budete chtít :-)

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář