Studentka si sama postavila mobilní domek!

P1280729

S domem lze vyjet do přírody a změnit tak z hodiny na hodinu lokalitu svého bydliště

Jenine Alexander se rozhodla postavit dům za minimální náklady ve městě, kde se průměrná cena rodinného domu pohybuje okolo 12 milionů korun. Jako nejschůdnějším řešením se stal malý mobilní domek. Jak sama říká, musela se rozhodnout pro mobilní dům, protože zatím sama nevlastní žádný pozemek. V místě, kde žiji a kde jsem vyrůstala, jsou pozemky drahé a já mám velice skromné finanční prostředky.

Materiály na stavbu mini-domku jsem sháněla v internetových bazarech a na nedaleké skládce odpadů.“

Za pomoci odborné literatury na téma minimálního bydlení a mnoha internetových blogů utratila Jenine méně než 70 000,- korun za svůj nový příbytek. V zásadě nejnákladnějšími položkami byly spojovací prvky (hřebíky, bowa-spojky, tesařské spojovací prvky atd.) a podvozek s koly, na kterém dům stojí.

P1170386

Stavba domku zabrala celé prázdniny, ale Jenine se stala díky němu soběstačnou

Konstrukční řešení domu:

Rozměry domu jsou 2,4 m x 4,6 a jeho snahou je využít co nejvíce solární energie. Interiér domu je ze dřeva a překližky, podlaha z jedlových prken. Obložení domu je z dubových palubek, které jsou ve spodní části kryté plechem. Dvojité zasklení oken, polopatro pro spaní, kuchyně s kamny a mnoho skladovacího prostoru zajišťuje přijatelný komfort pro bydlení jednotlivce, či páru.

P1160362

Interiér je prostý a skládá se z věcí „co dům dal“.

Více o projektu: ZDE

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář