Stylové chatky, které si oblíbili lidé ze všech koutů světa!

Chatka zvenku

Chatka má specifický styl společný všem Pin-up domkům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Umístění: jižně od Prahy v areálu zámku Třebešice

Náklady: okolo 90 tisíc korun

Doba výstavby: 28 dní

Počet dělníků: 1

Design: Vojtěch Valda alias Joshua Woodsman; Pin-Up Houses

Na začátku byl nápad navrhnout takové domky, které si bude moci postavit kdokoliv kdekoliv. Tak vznikl projekt Pin-up-houses. Veškeré pinup-domky spojuje specifický design a velice funkční konstrukční principy. Plánky na stavbu těchto domů jsou tak srozumitelné, aby je dokázal postavit opravdu každý. Abych si ověřil na vlastní kůži, jestli je to pravda, rozhodl jsem se jeden postavit.


Našel jsem rozlehlou louku, kde se domek bude krásně vyjímat. Postavil jsem vysoké lešení a na jeho vrcholek jsem umístil kamerku GO-PRO. V průběhu celé stavby kamerka udělala každou minutu snímek a z toho vzniklo TIME-LAPS video. Domek jsem stavěl přibližně jeden měsíc, takže jsem měl na konci akce k dispozici okolo 60 tisíc fotek.

Domek je postaven klasickým způsobem two-by four (z trámků o průžezu 2×4 palce= 50x100mm), zateplená je akorát podlahová deska a střecha je tvořena OSB deskami a vlnitým plechem. Ideálním vytápěním jsou klasická kamna- petry. V zadní části budky je krytý prostor na dřevo a zajímavým motivem je útulná terasa, která je skvělým místem pro odpočinek. Několikrát do měsíce se do této chajdy jezdím rekreovat, abych si odpočinul od města. Chatka je poměrně oblíbená, a tak jí půjčuji také svým kamarádům.

Na závěr jsem oslovil skupinku děvčat, které se zabývají retro módou Pin-ups a natočil jsem s nimi krátké promo-video o této chatce. Chci poděkovat všem kamarádům, kteří se na produkci tohoto videa podíleli!

Více o Pin-up houses najdete ZDE, nebo například ZDE.

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář