Zpátky na stromy!!! aneb stromová mini-chatka

Kanaďan Geoff nedávno skončil školu a rozhodl se, že od podlahy přehodnotí svůj postoj k životu. Toto radikální rozhodnutí stvrdil tím, že si koupil kus lesa, ve kterém se rozhodl začít bydlet. Již odmala snil a domku na stromě a tento krásný sen si konečně splnil!

Tiny-Treehouse-Pender-Island-Geoff-de-Ruiter-Exterior-Humble-Homes

Mini-domek začíná přibližně ve třímetrové výšce

Domek je dvoupatrový a jeho celková užitná plocha je okolo 15. metrů čtverečních. Stavební materiál je z větší části recyklovaný, a tak celkové náklady na tuto stavbičku nepřekročily 200 tisíc korun. Je zde kompostovatelný záchod, malá sprcha i kuchyňka a tak se zde dá žít celoročně. Jako vytápění slouží malá kamna a solární panely, které jsou šikovně rozmístěny v korunách stromů. Užitkovou vodu sbírá z deště a lze jí taktéž pomocí speciálních přípravků přeměnit na pitnou. Pitnou vodu však obvykle nosí z nedaleké studánky. Zkrátka romantika.

Tiny-Treehouse-Pender-Island-Geoff-de-Ruiter-Bedroom-Humble-Homes

V nejvyšším patře domečku je malá ložnice

Majitel, architekt i stavitel v jedné osobě proklamuje, že se rozhodl absolutně naplnit jeho životní postoj, který má velice blízko k trvale udržitelnému rozvoji. Důsledek je takový, že se nemusí zatěžovat hypotékou a nemá  špatné svědomí z negativního dopadu na životní prostředí.

Tiny-Treehouse-Pender-Island-Geoff-de-Ruiter-Living-Area-Humble-Homes

Předsíň je zároveň obývacím pokojem, kuchyní i pracovnou

Tiny-Treehouse-Pender-Island-Geoff-de-Ruiter-Loft-Humble-Homes

Veškeré konstrukce jsou ze subtilních dřevěných profilů

Více o projektu najdete ZDE.

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář