Ultra mini-domek= řešení bytové krize!

Mobilní mini-domek

Mobilní mini-domek

Jessica a Dan se rozhodli, že si zjednoduší způsob bydlení. A tak se rozhodli, že si postaví pojízdný mini-domek a začnou v něm natrvalo bydlet. Je postaven na pojízdném přívěsu a jeho půdorysná plocha činí necelých 13m2. V tomto článku Vám přiblížíme, jak na tak malém prostoru lze zajistit dostatečný komfort potřebný k trvalému bydlení.

Ložnice na půdičce

Ložnice na půdičce

Tento mladý pár postavil mobilní domek převážně z recyklovaných materiálů, a tím ušetřil značné výdaje při stavbě. Dřevěné obklady uvnitř domu jsou kompletně ze staré stodoly, stačilo je akorát zbavit starých nátěrů a nalakovat. Interiér je důmyslně navržen tak, aby v něm nechyběly důležité úložné prostory, ani malá pracovna s laptopem a knihovničkou.

Pracovna a žebřík do "2.np"

pracovna a žebřík do „2.np“

Jessica a Dan mají kompostovatelný záchod a solární gravitační sprchu. Do sprchy se však dostanou prakticky každý den v místní tělocvičně, kam chodí oba cvičit. V mobilním mini-domku jsou samozřejmě nádrže na vodu (cca 500l).

Život bez napojení na vodovod nás naučil šetřit vodou, jejíž vysokou hodnotu jsme si do té doby vůbec neuvědomovali. Celkově vzato jsme oba velice hrdí na to, jakým žijeme způsobem života. Jsme přesvědčeni, že příliš mnoho pohodlí v životech lidí se stává nebezpečným. Jde o to, že pak člověk ztrácí představu o hodnotě věcí a začíná žít nekontrolovatelným konzumním způsobem života. Chceme společně žít a vnímat i ty nejmenší nuance kolem nás, chceme absolutně rozumět každé věci, každému předmětu, který nás obklopuje. Jen tak jsme schopni začít vnímat opravdovou hodnotu věcí kolem nás.


Více informací o stavbě najdete ZDE. Blog obou stavitelů najdete ZDE.

 

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář