Vesnička mini-domků pro bezdomovce!

Vesnička mini-domkůMadisonská organizace Occupy Madison uřinila poslední krok ve zbudování mini-domků pro lidi, kteří nemají střechu nad hlavou. Vznikla tak nová „Mini-vesnička“ nedaleko centra Medisonu (stát Wisconsin- USA) pro občany ze sociálně slabších vrstev společnosti. Hlavním důvodem pro stavbu a prosazení tohoto záměru byl prudký nárůst bezdomovců v posledních čtyřech letech. Tyto mini-domky pro bezdomovce se ukázaly jako vhodné řešení problematické situace.

Bezdomovci pomáhali se stavbou

Bezdomovci pomáhali se stavbou

Tato nezisková organizace, která pomáhá nespočtu ohrožených sociálních komunit, postavila devět mini-domků, sociální zázemí, společnou zahrádku pro pěstování plodin a denní centrum komunity. Mini-chatky, které mají přibližně 10 m2 jsou postaveny převážně z recyklovaných materiálů a obsahují postel, záchod, propanový přímotop a solární panely na elektřinu. Každá chatka stála cca. 100 000,- . Chatky byly financovány z veřejné sbírky a pomocí soukromých dárců.

Plán vesničky

Plán vesničky

Rozhodli jsme se, že lepší, než plnit ubytovny bezdomovci z ulice, je zapojit je aktivně do stavby jejich domku a tím vytvořit skutečné zázemí a pocit opravdového domova. Nechceme jim dávat vše zadarmo, ale vzbudit v nich živý zájem o svou vlastní budoucnost- prostřednictvím spolupráce.

Obecní pozemek  byl pronajat za symbolický jeden dolar na rok. Hlavní developer projektu- organizace Occupy madison, dostala po přibližně půl roce jednání a plnění podmínek souhlas s výstavbou vesničky. Převážnou část financí na stavbu vesničky poskytli lokální obchodníci, v jejichž zájmu je zpravidla také zvyšování životní úrovně sociálně slabších vrstev obyvatelstva.

 

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář