Unikátní Tiny House využívá na zateplení vlnu a konopí!

Francouzký výrobce zkloubil nomádskou typologii s alternativními ekologickými postupy ve stavebnictví. Plně vybavený domek na živobytí měří jen něco přes 6m. Efektivně využitý prostor je pečlivě zdokumentován na fotografiích. Uvnitř domu najdeme dokonce i dvě ložnice. Zajímavostí je použitý materiál pro tepelnou izolaci ve stěnách, střeše a podlaze- vlna a konopí.

Obložení červeným cedrem je vkusně doplněno palubkami s bílou lazurou. Návrh domu zajímavě zpracovává kompozici oken, která jistě vzbuzuje u mnoha lidí rozporuplné pocity, především při pohledu zvenku. Nicméně interiér domu je detailně a velice kvalitně řemeslně zpracován. Barevné řešení je inspirováno severskou architekturou. Technicky náročné je zpracování schůdků do druhého patra. Z fotek je vidět subtilní konzolky, které tyto stupínky vynáší. Možná by stálo za úvahu doplnění zábradlí.

O stavbě podobně velkých mini-domů jsme napsali knihu Jak postavit malý dům, v které najdete mnoho užitečných rad a tipů pro stavbu malého domu svépomocí.

Více o tomto domu najdete ZDE.

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář