Zahradní áčková chatka Lily z recyklovaných materiálů – rozhovor se stavitelem Tomem

Ahoj Tome, můžeš nám prosím říct, kde stavíš a jaká je tvoje profese?

Chatka je postavena na našem dvorku ve státě Washington. Jsem odhadce ceny nemovitostí.

Vybíral si mezi více našimi návrhy?

Ne, koupil jsem si plánky na stavbu chatky Lily. Ty jsem potom částečně upravil a jelikož není napojená na žádné stítě, nebylo třeba stavební povolení.

Jaké změny jsi provedl v návrhu chatky Lily a proč?

Upravil jsem výšku a půdorys. Snažil jsem se dodržet maximální velikost stavby bez povolení a to jak velikost podlažní plochy, tak i maximální výšku hřebene střechy.

Použil jsi na zasklení přední stěny sklo nebo plexisklo?

Ano, podařilo se mi sehnat od místního dodavatele se slevou odřezky plexiskla, které se perfektně hodily na přední stěnu. Na zadní stěnu jsem našel staré vitrážové okno, které jsem umístil vysoko, aby dovnitř pronikalo světlo, a aby dovnitř chatky neviděli naši sousedé.
Co pro vás bylo během celého procesu největší výzvou?

Zadní fasáda z recyklovaných palubek

Sehnat staré palubky, když mi došly peníze na dokončení interiéru. Jedna firma na výrobu oplocení má místo, kde rozdává materiál ze starých plotů, které likviduje. Párkrát jsem tam zajel a nakonec jsem našel to co jsem potřeboval- palubky z cedru. Na interiér a na zadní venkovní stěnu jsem použil hoblovaná cedrová prkna. Na přední stěnu ručně štípaný šindel. Když přišel čas na podlahu, použil jsem na ni také recyklované dřevěné palubky na pero a drážku. Záměrně jsem použil staré dřevo z plotu na zadní stranu, která směřuje k sousedům, protože vypadá zvětrale, jako by tam chatka stála už mnoho let.

Jaký je hlavní účel vaší chaty?

Zahradní chatka pro naši dceru na hraní

Četli jste naši knihu Jak postavit malý dům? Pokud ano, pomohla ti?

Ano

Nějaká doporučení pro nové stavitele chat, kteří se teprve chystají zahájit stavbu nebo se rozhodují pro koupi nějaké stavební dokumentace?

Prostě do toho jděte a zbytečně neteoretizujte. Obtíže nastanou, ale nic není tak velký problém, aby vás to odradilo od stavby takovéto malé chatky. Dřív nebo později chatku zdárně dokončíte.

Děkuji ti, Tome, za odpovědi a přeji ti v životě jen to nejlepší.

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář