Muž postavil domek na pozemku 4 x 5 metrů, použil materiál převážně z místních zdrojů.

dům-za-11000

Co byste řekli tomu, postavit si dům na pozemku velkém 4 x 5 metrů? Zdá se vám to nemožné? Ne pro stavitele lodí Briana Schulze. Ambiciózní stavební projekt ho stál 11,000 $ (220,000 kč) a výsledkem je krásný domek ze dřeva, jehož stavba mu trvala rok a půl. Toto dvoupodlažní obydlí je inspirováno tradiční japonskou architekturou.

dům-za-11000-3

Domeček se nachází v lese v Oregonu a nabízí základní vybavení, které bychom očekávali od každého domku. Na rozdíl od ostatních je tato stavba výjimečná tím, že na její výstavbu byly použity převážně materiály pocházející z místních zdrojů např.. dřevo z vyvrácených stromů, ze starých kmenů, nebo z místního recyklačního dvora. To je obdivuhodné, nemyslíte?

dům-za-11000-6

Dům má vynikající polohu, díky které do něj přichází přirozené světlo. Dřevo a minimální dekorace, podle Schulze pomáhají stimulovat přirozený pocit klidu. Přesto se nijak nesnaží skrýt šrouby nebo hřebíky aby dům působil „upřímně“.

dům-za-11000-9

Více informací o tomto kouzelném domku naleznete ZDE.

Přemýšlíte o svém vlastním malém domku, postaveném svépomocí? K jeho stavbě Vám může pomoci naše kniha „Jak postavit malý dům“. Dozvíte se v ní, jak postupovat krok za krokem od založení stavby až po střechu a napojení přípojek. Kniha obsahuje více než 1000 ilustrací a cenné rady přímo z praxe! Koupit ji můžete přímo ZDE.

Spoustu cenných rad při stavbě podlah naleznete v naší knize "Jak postavit malý dům".

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář