Domek z kontejnerů v Kostarice

Dům-z-kontejnerů

V dnešní době lidé neustále hledají způsob, jak realizovat své bydlení, a přitom nepřekročit často omezený finanční rozpočet. To byla i hlavní myšlenka, která stála za vznikem domu z kontejnerů v Kostarice.

 Majitelé tohoto jedinečného domku snili o jednoduchém životě na venkově. Nechtěli splácet hypotéku a tak pozorně naslouchali jejich architektu Benjamin Garcia Saxe, který navrhl vybudovat jejich nový domov z použitých přepravních kontejnerů. Dům byl postaven v roce 2011 za 40 000 $ (800 000 Kč).
Dům-z-kontejnerů-1-600x412
Jako základní kostru použili dva 40 stop dlouhé přepravní kontejnery umístěné příčně vedle sebe a s mezerou uprostřed. Ta byla vyplněna a tvoří centrální chodbu s pokoji uspořádaných po obou stranách. Dům situovali tak, aby obyvatelům nabízel krásné výhledy na východ i na západ slunce.
Dům-z-kontejnerů-10Dům-z-kontejnerů-14
Autor projektu zdůrazňuje, že výsledné náklady na dům jsou nižší než náklady na sociální bydlení pro chudé v Kostarice. Zabezpečení estetického působení a komfortu je možné i s velmi nízkým rozpočtem, stačí využít kreativitu a sáhnout například po opětovném využití kovového odpadu – nepoužívaného přepravního kontejneru.

 Přemýšlíte o svém vlastním malém domku, postaveném svépomocí? K jeho stavbě Vám může pomoci naše kniha „Jak postavit malý dům“. Dozvíte se v ní, jak postupovat krok za krokem od založení stavby až po střechu a napojení přípojek. Kniha obsahuje více než 1000 ilustrací a cenné rady přímo z praxe! Koupit ji můžete přímo ZDE.jak postavit malý dům

Počet komentářů: 2

 1. Jirka 9.8.2017 at 11:21 #

  Já vlastním kontejnerové bydlení na Bali, kde jej pronájímám dovolenkářům. Naprostá spokojenost, akorát tady to mi příjde spíše jak plechovka….dá se vymyslet daleko hezčí vnějšek. Jinak interiér je pěkný, za to palec nahoru :-)

  Odpovědět

  • hajek 14.12.2017 at 16:48 #

   AHOJ Jiri ,,pokud bych te neobtezoval chtěl bych se te zeptat na par věci co se života na Bali tyce ,Kdyztak se ozvi dik Vasek

   Odpovědět

Napsat komentář