Jak na mansardovou střechu
Již v předchozích článcích jsme si povídali o stavbě střech. Zmínili jsme se o stavbě sedlové střechy nebo také pultové střechy. Dnes si řekneme něco málo o střeše mansardové. Tento typ střechy vznikl potřebou zvětšit půdní prostory domu. Vedly k tomu prozaické důvody, jako skladování většího množství sena, či jiných zemědělských produktů. Dalším známým důvodem je expanze obytných částí budovy do prostoru dříve neobývaného podkroví. Tyto prostory zprvu sloužily jako příležitostné ubytování hostů či jako sezónní bydlení.
Každou krokvi zvlášť sbijeme na rovné ploše podle předem připravené šablony. Takto smontované krokve umístíme na svá místa, provizorně zajistíme a následně finálně ztužíme deskovým materiálem, kterým může být OSB deska, překližka či jiný deskový materiál. Na tuto desku pak přijde vnější vrstva střechy, například vlnitý plech.
- 1) čistá podlaha
- 2) podlahový nosník
- 3) základ
- 4) blocking
- 5) tepelná izolace
- 6) pojistná hydroizolace
- 7) osb
- 8) šindele
- 9) bednění/zavětrování
- 10) tepelná izolace stěn
- 11) nosná konstrukce stěny
Nevíte si rady se stavbou domu? Nebo jste se rozhodli postavit si svůj malý domek svépomocí? Pak Vám zajisté pomůže naše kniha „Jak postavit malý dům“. Tato kniha je plná cenných rad z praxe, názorných fotografií a ilustrací atd.. Koupit ji můžete přímo ZDE!
Zatím bez komentářů. Buďte první!