Jak na stavbu komínu.

Více informací o vhodném vytápění naleznete v naší knize ZDE.

Více informací o vhodném vytápění naleznete v naší knize ZDE.

V dnešním článku tak trochu navážeme na předešlý článek o vytápění malého domku. Budeme se v něm totiž bavit o komínu, který je nedílnou součástí každých kamen na tuhá paliva. Komínu by měla být věnována zvláštní pozornost při stavbě domu! Nejkomplikovanější detail komínu je v místech prostupu průduchu střechou nebo stěnou. Tento detail se řeší buď koupenou tvarovkou, nebo precizní klempířskou prací přímo na stavbě.

komin

  • A) síťka na jiskry + stříška na otvor
  • B) klempířský prvek pro prostup komína střechou
  • C) třísložkový komín
  • 1) lapač jisker
  • 2) kouřovod
  • 3) tvarovka pro prostup střechou
  • 4) izolace

Nejbezpečnějším komínovým tělesem je tzv. třísložkový komín, který v sobě má izolaci, a tak nehrozí vznítění okolních hořlavých konstrukcí. V případě, že zvolíme lacinější variantu komínu bez izolace, je nutné tuto tepelnou izolaci zajistit alespoň v místě průchodu komínu konstrukcemi. Také je nutné zajistit dostatečný odstup komínu od hořlavých konstrukcí v interiéru, aby nedošlo k jejich vznícení.

Chtěli by jste se dozvědět více o vytápění malého domku či si nevíte rady s jeho stavbou? Potom je naše kniha "Jak postavit malý dům" pro Vás jako stvořená! Můžete si ji objednat přímo ZDE.

Chtěli by jste se dozvědět více o vytápění malého domku či si nevíte rady s jeho stavbou? Potom je naše kniha „Jak postavit malý dům“ pro Vás jako stvořená! Můžete si ji objednat přímo ZDE.

Prostup komínu a obvodové stěny u prefabrikované chatky France.

Prostup komínu a obvodové stěny u prefabrikované chatky France.

A teď již jedna z posledních a nejdůležitějších rad-pořiďte si hasící přístroj. Hasicí přístroj by měl být povinnou součástí každého objektu. V případě požáru, který svým rozsahem neohrožuje obyvatele zasaženého objektu na životě, je nutné zahájit bezprostředně jeho likvidaci. K tomu je vhodný například práškový hasicí přístroj, který na rozdíl od vody tolik nepoškodí stavební konstrukce v domě.

Chcete si i Vy postavit svůj malý domek svépomocí? Potom pro Vás máme knihu „Jak postavit malý dům“! Co se v této knize dozvíte? Například to, proč je výhodné mít malý dům, a nevystavovat se tak riziku osobního bankrotu. Jak postupovat krok za krokem od založení stavby až po střechu a napojení přípojek. Jak se zorientovat v globální nabídce stavebních materiálů a vybrat pro Vás ty nejvhodnější. Pomocí názorných obrázků a fotek pochopit jednotlivé stavební etapy. Kniha má více jak 1000 názorných fotografií a ilustrací. Koupit ji můžete přímo ZDE.DVĚ-BARVY

 

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář