Jak na stavbu komínu.
V dnešním článku tak trochu navážeme na předešlý článek o vytápění malého domku. Budeme se v něm totiž bavit o komínu, který je nedílnou součástí každých kamen na tuhá paliva. Komínu by měla být věnována zvláštní pozornost při stavbě domu! Nejkomplikovanější detail komínu je v místech prostupu průduchu střechou nebo stěnou. Tento detail se řeší buď koupenou tvarovkou, nebo precizní klempířskou prací přímo na stavbě.
- A) síťka na jiskry + stříška na otvor
- B) klempířský prvek pro prostup komína střechou
- C) třísložkový komín
- 1) lapač jisker
- 2) kouřovod
- 3) tvarovka pro prostup střechou
- 4) izolace
Nejbezpečnějším komínovým tělesem je tzv. třísložkový komín, který v sobě má izolaci, a tak nehrozí vznítění okolních hořlavých konstrukcí. V případě, že zvolíme lacinější variantu komínu bez izolace, je nutné tuto tepelnou izolaci zajistit alespoň v místě průchodu komínu konstrukcemi. Také je nutné zajistit dostatečný odstup komínu od hořlavých konstrukcí v interiéru, aby nedošlo k jejich vznícení.
A teď již jedna z posledních a nejdůležitějších rad-pořiďte si hasící přístroj. Hasicí přístroj by měl být povinnou součástí každého objektu. V případě požáru, který svým rozsahem neohrožuje obyvatele zasaženého objektu na životě, je nutné zahájit bezprostředně jeho likvidaci. K tomu je vhodný například práškový hasicí přístroj, který na rozdíl od vody tolik nepoškodí stavební konstrukce v domě.
Chcete si i Vy postavit svůj malý domek svépomocí? Potom pro Vás máme knihu „Jak postavit malý dům“! Co se v této knize dozvíte? Například to, proč je výhodné mít malý dům, a nevystavovat se tak riziku osobního bankrotu. Jak postupovat krok za krokem od založení stavby až po střechu a napojení přípojek. Jak se zorientovat v globální nabídce stavebních materiálů a vybrat pro Vás ty nejvhodnější. Pomocí názorných obrázků a fotek pochopit jednotlivé stavební etapy. Kniha má více jak 1000 názorných fotografií a ilustrací. Koupit ji můžete přímo ZDE.
Zatím bez komentářů. Buďte první!