Jeden z nejmenších domů na světě.

malý-domek

Právě se díváte na domek tak malý, který snadno přehlédnete pokud půjdete kolem něj. Jde totiž o jeden z nejmenších domů na světě. Za zhotovením tohoto ultramalého domu stojí Chris Heininge.

Před stavbou tohoto domku bydlel Chris v Indii a Japonsku. Během svého pobytu v zahraničí, pomáhal s výstavbou nejednoho domu a netají se tím, že ho velmi inspirovaly japonští architekti a stavby. Ty se vyznačují neuvěřitelným minimalismem a dokonalostí, která předčí všechna očekávání. Bylo tedy jasné, čemu se bude Chris po návratu domů věnovat. Tento Mini dům je navržen tak, aby splňoval všechny podmínky pro normální bydlení. Obrovskou výhodou jsou jeho rozměry. 3 × 6 metrů, jeho výška je 4,5 metru. Domek má dvě patra, přičemž spodní patro zahrnuje obývák s kuchyní a koupelnou, vrchní patro tvoří ložnice s postelí, která má skutečně královské rozměry.
obývák

obývák

kuchyně

kuchyně

ložnice

ložnice

koupelna

koupelna

zdroj: http://tinyhouse.heininge.com/

Toužíte i Vy po svém malém domečku? S naší knihou „Jak postavit malý dům“ si můžete postavit domek svépomocí! V knize naleznete více jak 1000 názorných ilustrací a fotografií. Navíc dostanete ke své objednávce stavební deník ZDARMA!

jak postavit malý dům

 

1 komentář

  1. David 27.12.2017 at 17:51 #

    Ahoj, super inspirace. Už dlouho o něčem podobným uvažuju. Moc se mi to líbí, díky :-)

    Odpovědět

Napsat komentář