Malý dům s luxusní koupelnou z recyklovatelných oken!

Emmet si postavit dům na kolech, který má pouhé 4 metry. Přesto má však dům absolutně vše, co Emmet potřebuje pro život na silnici. Do chvíle, než si pro svůj domov našel neuvěřitelný prostor v ekologické farmě v zátoce Byron Bay, v Austrálii. Po umístění v této lokalitě se rozhodl rozšířit svůj domov a vytvořil si v dalším domě osamostatněnou koupelnu ze starých recyklovatelných oken.

V hlavním domě se nachází postel, kamna, malá pohovka a vybavená kuchyň. Po mnoho let Emmet jen cestoval v tomto domě, většinou parkoval na parkovacích místech nebo farmách, kde pracoval jako dobrovolník. Jediné co postrádal později na cestách byla koupelna a byl si jistý, že při trvalém pobytu na jednom místě bude chtít zajistit i koupelnu.

Emmetův dům je zcela mimo síť, dům je tedy vybaven solárními panely. Pro vodu používá 35 litrový demižon. S tímto množství vody je Emmet schopný vydržet dlouho, naučil ho to život na cestách.

Uvnitř je Emmetův domov ohromující. Recyklovatelné materiály, které se rozhodl použít mají každý svůj příběh a prostor je tak naprosto jedinečný. V domě dominuje kulaté barevné okno, které vyplňuje prostor barevnými odrazy světla.

S touhou se usadit a dlouhodobě zaparkovat v Byron Bay, vznikl také nápad postavit si i koupelnu. Emmetovi se tak podařilo vytvořit oddělený dům, který v sobě má vyvýšenou kompostovací toaletu s výhledem do krásné přírody a také prostor s vanou. Prostor krásně dýchá pomocí oken, které tvoří stěny domu a je možné je v případě potřeby i otevřít. Vznikl tak úžasný prostor pro odpočinek s impozantním výhledem.

Emmet občas nabízí drobné stavební práce a v letních měsících, kdy cestuje, nabízí svůj domov k pronájmu, aby si lidé mohli vyzkoušet život v malém domě.

Pro více informací navštivte stránky ZDE

Máte v plánu si svépomocí postavit vysněné vlastní bydlení? Pak Vám doporučujeme rozsáhlou publikaci Jak postavit malý dům!

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář