Pin-Up Domek v Oregonské Divočině!!!

V krásné oregonské přírodě na dohled od hory Mt. Hood vyrostl malý útulný domeček z nabídky společnosti Pin-Up Houses. Jeho stavitel si původně objednal plány ke stavbě chatky Shenna, které však upravil ku obrazu svému, a tak  vznikla tato stavba.

Dispozičně to je tedy chatka Sheena, avšak zvenku má chata spíše horský, přírodní ráz díky fasádě z nenabarvených palubek. Také základy jsou mohutnější a tvoří tak vlastně plnohodnotnou základovou desku. Zůstalo velké okno, které plně využívá překrásného výhledu z parcely. Dům nyní slouží jako ubytování přes Airbnb.

Velké okno není až ke stěnám, jelikož plné stěny vodorovně s oknem slouží jako zavětrování. Zároveň je za pravou stěnou umístěna manželská dvojpostel, která je tak v žádoucím zákrytu.

Domek tvoří hlavní obytný prostorkuchyňským koutem a manželskou postelí, koupelna se záchodem a malý skladovací prostor napravo od vchodu. Půdorysné uspořádání vychází z půdorysu domku Sheena. V hlavním obytném prostoru najdeme sedačku s konferenčním stolkem, ze které lze pozorovat přírodní scenérii velkou prosklenou stěnou. Dále zde najdeme malý barpult a křesílka obrácené ke kamnům. Oheň vám může po západu slunce nahradit panoramatický výhled z okna.

Větší část zadní stěny místnosti tvoří krásná plně vybavená kuchyňská linka. Kuchyň je navržena v moderně rustikálním duchu s prvky dřeva, kamene a nerezových kuchyňských doplňků.

Dřevo a kámen jsou materiály které byly použity také v koupelně se záchodem. Na obrázcích je vidět, jak koupelna ladí se zbylými částmi interiéru a nijak za nimi nezaostává. Za povšimnutí stojí zajímavé malé umyvadlo i na míru řešený sprchový kout.

Celkově je chatka perfektně řemeslně zvládnutá. Je vkusně doplněna moderními zařizovacími předměty a nábytkem. Pár dní strávených v útočišti této stavbičky a v obklopení krásné přírody je velice lákavé a proto doufáme, že bude chata v budoucnosti perfektně sloužit svému účelu.

Máte-li i Vy v plánu stavět malou dřevostavbu, doporučujeme Vám knihu Jak postavit malý dům, kterou můžete koupit ZDE.

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář