Stavba víkendové chatky Elisabeth

Přinášíme vám rozhovor s Dianou K., která se rozhodla postavit malou dřevostavbu, která vychází z konstrukčních plánů na dřevostavbu Elisabeth. Ačkoliv navržena architekty v České republice, stojí stavba až na daleké Hawaii.

Co vás vedlo ke koupi tohoto plánku? Jak jste web našla?

Procházela jsem internet a hledala návrhy malých domů. Takto jsem narazila i na váš web. Nechala jsem si od vás projekt částečně přizpůsobit a následně se pustila do stavby.

Probíhala stavba plně svépomocí nebo jste využili pomoci profesionálů?

Na stavbu jsem bohužel sama nestačila a tak jsem si najala profesionály, kteří stavbu realizovali. V průběhu stavby jsme udělali několik malých změn oproti původnímu projektu.

 

Co pro vás bylo největší výzvou při stavění?

Největší výzvou byl čas. Chtěla jsem stavbu ukončit ještě před tím, než přijde intenzivní období dešťů. Proto jsem s návrhem i následnou realizací velice spěchala.

Nějaké doporučení pro budoucí potenciální stavitele?

Ne, žádné speciální doporučení pro budoucí stavitele nemám. Plány chatky jsou velice dobře promyšlené. V podstatě jsme pouze zvětšili okna, abychom mohli ve zdejším tropickém klima intenzivně větrat.

Kniha Jak postavit malý dům obsahuje některé tipy související s udržitelností, vodním hospodářstvím a zdroji obnovitelné energie. Aplikovala jste některé tyto trendy i ve Vašem domě?

Tuto knihu mám, ale zatím jsem jí příliš nestudovala. Mám kompostovací záchod, jímám dešťovou vodu a díky solárním panelům jsem 100% energeticky soběstačná.

Budete Elisabeth využívat po celý rok, nebo je to jen víkendový dům?

Tento dům se mi stal celoročním domovem. Nejdříve jsem uvažovala o menší stavbě, ale nakonec jsem se pustila do stavby této chatky, která má užitnou plochu přibližně 37m2, což je pro mě absolutně dostačující. Krytá terasa v přední části stavby je mou nejoblíbenější částí domku.

Přibude v budoucnu na Vaší parcele nějaká další malá dřevostavba? Neuvažujete například o zahradním přístřešku nebo altánu?

Již jsem si koupila montovaný zahradní sklad v blízkém hobby marketu. Do budoucna bych řekla že nějaký skromný altán v malebné části zahrady jistě přibude.

Chtěla byste na závěr našeho krátkého rozhovoru ještě něco dodat?

Do svého nového obydlí jsem se zamilovala, apeluji na všechny, kteří s podobným stavebním dobrodružstvím váhají, aby se nebáli a pustili se směle do díla!

Děkujeme Vám, Dianno, za tento rozhovor!

 

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář