Mini domek na kolech

Mini-dům-na-kolech

Gabriella a Andrew Morrisonovi si postavili mobilní dům o ploše 20 m². Do tak omezeného prostoru se jim podařilo vtěsnat plně vybavenou kuchyň, dvě ložnice a koupelnu. Andrew je profesí stavař a během dvacetileté praxe si všiml, jak moc se plýtvá materiálem ve stavebnictví. Gabriella rovněž chtěla přejít na jednodušší způsob života. Jednoho dne se rozhodli zbavit se 80% svých věcí a aplikovat svou filozofii do reality. Dům byl postaven za čtyři měsíce, ale majitelé odhadují, že hlavní práce trvaly asi 118 hodin.

Mini-dům-na-kolech-4-600x398

Ačkoli je jejich dům široký jen 2,5 m, jeho vysoké stropy a bílé stěny dávají iluzi velkého prostoru. Černé skříňky slouží jako úložné prostory a zároveň jako přepážky oddělující jednotlivé místnosti. Další úložné prostory jsou integrovány do černého schodiště vedoucího do ložnice v podkroví. Do druhé ložnice se lze dostat po žebříku na opačném konci domu. Vytápění zajišťují krbová kamna umístěná u dveří.

Mini-dům-na-kolech-8-600x398

Prostorná kuchyň nabízí 12 m² pracovního prostoru. Je vybavena plynovým sporákem, troubou i lednicí. Koupelna se nachází na opačném konci domu pod druhou ložnicí.

Mini-dům-na-kolech-9

Strategicky rozmístěná okna dávají pocit velkého prostoru a nabízí výhled na zalesněný pěti akrový pozemek, který manželé vlastní.

Mini-dům-na-kolech-12-600x398

Tím, že manželé postavili svůj malý domov na kolech (tzv. mobilhome), byli schopni obejít mnoho stavebních předpisů a nařízení, které za normálních okolností stojí v cestě za výstavbou běžného domu.

zdroj: Tiny House Build

Toužíte i Vy po nějakém kreativním bydlení? S naší knihou „Jak postavit malý dům“ si můžete postavit domek svépomocí. V knize naleznete více jak 1000 názorných ilustrací a fotografií. Navíc ke knize dostanete stavební deník ZDARMA!

DVĚ-BARVY

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář