Studentka postavila Tiny house jako školní projekt!

Gabriella Grace měla jen 18 let, když za pomoci svého otce vytvořila svůj vlastní malý dům na kolech jako součást projektu posledního ročníku na škole. Pro svůj domov našla neuvěřitelné místo v hlavním městě Nového Zélandu,  Wellington.

Exteriér tohoto domu, který je velký 16 čtverečních metrů, je tvořen překližkou a opláštěním. Domu se tedy nedá upřít jedinečný vzhled. Venkovní mini terasa umožňuje Gabriell plně využít úžasných výhledů z jejího malého parkovacího místa domu, které ji pronajímá kamarádka.

Interiér je ještě krásnější, ačkoliv je konstruován opět velice jednoduše, obsahuje vše, co je potřeba pro pohodlné bydlení. Tento malý dům má také několik fantastických doplňků, jako je například vestavěný prostorový zvukový systém.

Jedním z nejpozoruhodnějších prvků v domácnosti je fantastické využití funkce osvětlení, které plně využívá vysokého stropu domu. Vlastní stálé světlo v centru je obzvláště impozantní.

Kuchyně je téměř kompletně z recyklovaného materiálu, která byla postavena v 60. letech. I když kupujete z „druhé ruky“ a snažíte se nepřekročit rozpočet, vždy je šance narazit na poklady, jako třeba Gabrielle se podařilo s touto kuchyňí.

Spací podkroví, které je roztomilé a útulné, s malým oknem poskytujícím světlo a větrání, je přístupné jednoduchým žebříkem.

V přízemí je salonek prostorný pro relaxaci a případnou návštěvu. Pohovka byla vyrobena z paletového dřeva a zároveň slouží jako skvělý úložný prostor.

Gabriella dům postavila během posledního ročníku školy za pouhých US 17.000 $. Po zbytek svého života má domov bez hypotéky, který si s sebou může vzít kdekoli. Tomu se říká velmi praktický školní projekt!

Pro bližší informace navštivte stránku ZDE

Máte v plánu si svépomocí postavit také své vysněné bydlení? Pak Vám doporučujeme rozsáhlou publikaci Jak postavit malý dům!

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář