Úžasný Off-Grid Tiny house, který má vše!

Paul a Annett vytvořili úžasný Tiny house. Je nastaven tak, aby byl úplně mimo síť, běžící na obnovitelných energiích. V domě je solární energie, zachycuje vlastní dešťovou vodu, využívá solární ohřev vody a dokonce vytváří vlastní plyn pomocí digestoru bioplynu.

Bioplynový digestoř pracuje na přeměně domácích potravinových odpadů a zahradních odpadů na použitelný plyn, který může pár využít pro vaření a také k ohřevu vody pro domácnost. Když žijete na vzdálenějším místě,  domníváme se, že je to výborné řešení, na další tipy se můžete podívat zde!

Návrh domu je lehký a otevřený, s kuchyní, koupelnou, salonkem, kanceláří a schodištěm, které vedou do podkroví.

Stůl nebo chcete-li kancelářská oblast je neuvěřitelně důležitá, zvláště když Paul občas pracuje z domu a dělá technickou podporu. Je schopen plně využívat svého domova po celý den a těší se vědomí toho, že i když pracuje, všechny jeho energetické potřeby jsou generovány jeho vlastním domem!

Kuchyně je plně vybavená a dokonce má dva hořáky. Jedna indukce a jeden plyn. Indukční sporák se používá v průběhu dne, kdy slunce vytváří dostatečnou energii pro domácnost, zatímco plynový sporák se používá ve večerních hodinách.

Součástí domu je velká koupelna, která má kompostovací toaletu, umyvadlo a sprchu. V koupelně je umístěna i pračka, která může běžet na solární energii a dešťovou vodu.

Tento dům má jednoduše vše, co mladý pár může potřebovat. Chcete-li sledovat nadále jejich dobrodružství, nezapomeňte se podívat na jejich webové stránky.

Více informací naleznete také ZDE

 

Zatím bez komentářů. Buďte první!

Napsat komentář